Jakiej atrakcji w Kluszkowcach nie wolno pominąć?

Szukasz dobrego miejsca na wypoczynek, ale jednocześnie takiego, w którym nie sposób się nudzić? Postaw na Kluszkowce. Atrakcje w Kluszkowcach naprawdę robią wrażenie.

Dobry nocleg to podstawa

Zanim zaczniemy zwiedzać musimy gdzieś się zatrzymać. Potrzebny nam będzie oczywiście nocleg. Jeśli o niego chodzi, to nie będzie lepszego pomysłu niż pensjonat-szarotka.pl Jest to pensjonat, który oferuje nam naprawdę świetne warunki. Do tego ceny są naprawdę bardzo niskie. Nie ma co się dłużej zastanawiać. Przejdźmy do atrakcji.

Skansen czorsztyński

Na pewno główną atrakcją w Kluszkowcach jest czorsztyński skansen. Turystyczna Osada Czorsztyn powstała już na początku dziewięćdziesiątych lat. Kiedy to podjęte decyzję o budowie na Dunajcu zapory oraz stworzenia Jeziora Czorsztyńskiego. Wówczas właśnie doszło do zalania wielu wsi okolicznych.

Jednak nie można było pozwolić, aby wszelkie obiekty się tam znajdujące uległy zniszczeniu. Te najcenniejsze z nich zostały zebrane we wsi Kluszkowce, która to leży na półwyspie niezmiernie malowniczym.

Obecnie na tym terenie mieści się dwadzieścia budowli zabytkowej drewnianej architektury. W tym także dziewięć willi, które są pensjonatami, jak i także jedenaście zagród starodawnych, w których skład wchodzą chałupy wiejskie oraz gospodarcze budynku.

Osada podzielona została na dwie części. Pierwsza to uzdrowiskowo-pensjonatowa, a druga ludowa. Była ona nazywana częścią wiejską. Pierwsza jak wskazuje nazwa stanowi wypoczynkową bazę z niezmiernie wysokim standardem dla turystów, druga jest częścią zabytkową z chatą najstarszą z roku 1898 oraz etnograficznym muzeum, które umiejscowione jest w zagrodzie najcenniejszej z zapotrzebowaniem pełnym domowego gospodarstwa z roku 1909.

Na pewno będziemy zachwycenie tymi wszystkimi atrakcjami, jak i także wspaniałym miejscem. Co więcej – na pewno wrócimy tutaj i to nieraz. Możemy być tego pewni. Miejsce to nadaje się na romantyczny wypad, jak i także na rodzinną wycieczkę.