Czy wiesz czym się zajmuje chirurg dziecięcy? Jest to lekarz zajmujący się diagnozą oraz leczeniem chorób u dzieci i to od pierwszych chwil ich życia, aż do pełnoletniości. Powiedźmy sobie o nim nieco więcej.
Zajęcia chirurga dziecięcego?
Chirurg dziecięcy zajmuje się planowaniem oraz określeniem zakresy czy też charaktery interwencji chirurgicznych, które przeprowadzane są na ciele dziecka od urodzenia lub też nawet przebywającego jeszcze bezpośrednio w łonie matki.
Wykonuje także zabiegi chirurgiczne o bardzo różnych charakterze. Zajmuje się zszywaniem niewielkich ran, poprzez plastykę i leczenie wrodzonych wad, aż po wycinanie nowotworów oraz przeszczepy skóry.
Co więcej zajmuje się również diagnozowaniem czy też leczeniem chorób, które dotykają chłopców. Także pomoże w diagnostyce i leczeniu u dzieci takich chorób jak urazy okołoporodowe, refluks żołądkowo-jelitowy czy też niedrożność dróg żółciowych.
Kiedy z dzieckiem należy się udać do chirurga dziecięcego?
Kiedy udać się do chirurga dziecięcego sulislawski.pl? Na pewno wówczas, gdy maluszek jest jeszcze w łonie matki, ale podczas USG zostały stwierdzone rozwojowe wady czy też inne choroby, które wymagają możliwie najszybszej chirurgicznej interwencji.
Warto udać się także po porodzie, gdy u maluszka doszło do uszkodzeń okołoporodowych czy też stwierdzono podczas badań USG niewykryte wady, które wymagają przeprowadzenia operacji.
Warto udać się także w momencie, gdy u dziecka pojawiają się urazy, choroby czy też nieprawidłowości, które należy leczyć w sposób operacyjny. Do tego udajmy się koniecznie na wizytę gdy nadszedł termin ściągnięcia czy też zmiany opatrunku, wizyty kontrolnej po zabiegu czy też wyjęcia szwów.
Wielu rodziców także się zastanawia jak często odwiedzać dziecięcego chirurga? W zasadzie to jest to indywidualna sprawa. Zależy to wszystko od rodzaju schorzenia czy też stopnia ingerencji chirurga w leczenie. Wszelkie terminy spotkać wyznacza specjalista. Pamiętajmy o tym i nie zamartwiajmy się tą sferą.