Urolog dziecięcy czym się zajmuje?

Urolog dziecięcy zajmuje się głównie leczeniem chorób układu moczowego u dziewczynek oraz moczowo-płciowego chłopców. Zajmuje się takimi schorzeniami jak choroby jąder, choroby nerek, zapalenie cewki, zapalenie pęcherza czy też stulejką.

Kiedy warto się udać do urologa dziecięcego?

Urolog dziecięcy jest lekarzem, do którego powinniśmy się udać z następującymi problemami:

– gdy u dziecka stwierdzono wady rozwojowe dziecięcego układu moczowego,

– gdy u dziecka występują powracające infekcje moczowych dróg,

– gdy dziecko pomimo dużej ilości płynów wydala bardzo mało moczu,

– gdy nastąpiły zmiany w moczu (ciemna barwa moczu, spieniony mocz czy też krwiomocz),

– gdy dziecko skarży się na ból w okolicach pęcherza moczowego czy też nerek,

– gdy penis jest zaczerwieniony lub też sączy się z niego wydzielina o dosyć nieprzyjemnym zapachu,

– gdy pojawiło się pieczenie czy też swędzenie cewki,

– gdy dziecko boryka się z problemami nietrzymania moczu.

Podczas wizyty urolog dokładnie próbuje zdiagnozować problem. W pierwszej kolejności przeprowadza wywiad. Następnie wykonuje urologiczne badanie. Po wywiadzie oraz badaniu jest w stanie postawić rozpoznanie. Dzięki temu jest w stanie udzielić lekarskich zaleceń oraz może przepisać leki. Na sam koniec wystawia skierowanie na konsultacje, badania oraz także hospitalizacje.

Mało kto wie, ale podczas wizyty lekarz może zdjąć szwy oraz także założyć opatrunek. Do urolog dziecięcego możemy zapisać swoje pociechy, które nie ukończyły jeszcze osiemnastego roku życia.

Znajdź dobrego urologa dziecięcego

Na całe szczęście można zapisać nasze dziecko do naprawdę dobrego urologa. Na rynku ich nie brakuje. Wybierzmy najlepszego. Zanim jednak zapiszemy nasze dziecko na wizytę, upewnijmy się czy dobrze trafiliśmy https://vistulaclinic.pl/urolog-krakow/ Po zapoznaniu się z tą stroną nie będziemy mieli już żadnych wątpliwości. Znajdziemy tutaj prawdziwych fachowców. Na termin również nie będziemy zbyt długo czekać. Na dodatek koszt wizyty nie jest powalający.